Komunikat prasowy

Trwa rekrutacja do centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie

Trwa rekrutacja do centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie

Centrum logistyczne w Amazon w Świebodzinie rozpocznie działalność we wrześniu br. Obecnie trwa rekrutacja do nowego obiektu, gdzie w ciągu roku od otwarcia powstanie ponad tysiąc nowych, stałych miejsc pracy. Amazon oferuje wszystkim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie rozpoczynające się od stawki początkowej 22,5 zł/godz. brutto oraz atrakcyjne świadczenia, w tym m.in. prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach oraz ciepłe posiłki za złotówkę.

Trwa rekrutacja do centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie

17/06/2021

 

  • Amazon przygotowuje się do otwarcia 10. centrum logistycznego w Polsce, w którym znajdzie zatrudnienie ponad 1 000 osób
  • Obiekt w Świebodzinie o pow. 193 000 m2 będzie trzecim centrum robotycznym Amazon
  • Trwa rekrutacja do nowego centrum na stanowiska operacyjne i inżynieryjne: https://www.amazon.jobs/swiebodzin
  • Już pod koniec czerwca rozpocznie się rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego
  • Pracowników w codziennej pracy będzie wspierać 3 000 robotów Amazon Robotics
  • Amazon stale koncentruje się na bezpiecznym środowisku pracy, wprowadzając od początku pandemii ponad 150 środków bezpieczeństwa.

Trwają przygotowania do otwarcia dziesiątego centrum Amazon w Polsce. Obiekt w Świebodzinie zajmuje powierzchnię 193 000 m2, co zapewni możliwość magazynowania do 30 mln produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach. Ponadto, budynek zostanie wyposażony w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów. Centrum w Świebodzinie będzie także trzecim centrum robotycznym Amazon w Polsce. Nie zabraknie tam najnowszych technologii takich jak Amazon Robotics. Ponad 1 000 osób, które już wkrótce znajdą zatrudnienie w nowym obiekcie firmy, będzie wspieranych w codziennej pracy przez 3 000 robotów transportowych.

- Zapotrzebowanie na usługi Amazon w Polsce i Europie stale rośnie, dlatego już we wrześniu rozpocznie działalność nasza kolejna inwestycja – centrum logistyczne w Świebodzinie. Będzie to pierwszy obiekt Amazon w województwie lubuskim. Obecnie trwają przygotowania do jego otwarcia, w tym m.in. rekrutacje pracowników na stanowiska operacyjne i inżynieryjne. Nowi pracownicy mogą liczyć na konkurencyjne warunki płacowe, atrakcyjne świadczenia dodatkowe oraz przyjazne i bezpieczne środowisko pracy – mówi Chris Herzberg, dyrektor generalny centrum logistycznego w Świebodzinie.

Osoby aplikujące na stanowiska początkowe w Świebodzinie mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie wraz z premią za frekwencję, a liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy oraz liczby przepracowanych godzin w miesiącu. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia, Amazon oferuje atrakcyjne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, ciepłe posiłki za złotówkę i innowacyjny program rozwoju zawodowego „Postaw na Swój Rozwój”.

Rekrutacja na stanowiska poziomu początkowego rozpocznie się na początku lipca i będzie odbywać się zdalnie. Jak wygląda taki proces? Rekruterzy skontaktują się telefonicznie z potencjalnymi kandydatami, a następnie wybrane osoby będą zapraszane na spotkanie rekrutacyjne w formule online. Wówczas przedstawiciele Amazon przekażą najważniejsze informacje o firmie, zatrudnieniu i warunkach współpracy.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji w Świebodzinie są dostępne na stronie: https://www.amazon.jobs/swiebodzin

Amazon w Polsce:

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że jest też największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Dotychczas firma stworzyła ponad 18 000 stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. W 2021 roku uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1 000 nowych etatów. Od początku pandemii, wszystkie oddziały Amazon przyjęły jako nadrzędny priorytet zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom, inwestując w 2020 roku ponad 11,5 miliardów dolarów w realizację tego celu. W kwocie tej znajduje się inwestycja w wysokości ponad 1,2 miliarda dolarów, którą przeznaczono na urządzenia do pomiaru temperatury, maseczki, rękawice, ulepszone procesy czyszczenia i dezynfekcji, testy i więcej.  Tylko w Polsce Amazon dostarczył swoim pracownikom ponad 19,5 mln par rękawiczek, ponad 7,2 mln maseczek, 37,1 mln chusteczek dezynfekujących i 141,3 mln opakowań środków do dezynfekcji rąk, a także dokonał ponad 150 istotnych zmian w procesach w celu poprawy bezpieczeństwa.

Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Jego klienci mogą robić zakupy w przystępnych cenach, wybierając z katalogu liczącego ponad 100 milionów produktów i ponad 30 kategorii oraz ciesząc się niezawodną, bezpłatną dostawą przy zamówieniach spełniających określone warunki.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie.  Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios, Deklaracja Klimatyczna (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe Amazon i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitterze @AmazonNewsPL i kanale YouTube.

 

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com