Komunikat prasowy

Amazon stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy i ciągle rozwija się w Polsce

Amazon stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy i ciągle rozwija się w Polsce

Od września 2021 r. Amazon stworzył w Polsce kolejne 2 000 stałych miejsc pracy, zwiększając tym samym ich liczbę do ponad 25 000. Wszyscy pracownicy otrzymują szeroki pakiet benefitów, takich jak: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie zdrowotne oraz zniżki pracownicze. Pracownicy poziomu początkowego centrów logistycznych Amazon, zatrudnieni dłużej niż rok, mają również dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego mogą uzyskać dofinasowanie na cele edukacyjne. Przez 4 lata Amazon pokrywa do 95 proc. kosztów szkoleń zawodowych wybranych przez pracowników, do kwoty 26 000 zł.

Amazon stworzył ponad 25 000 stałych miejsc pracy i ciągle rozwija się w Polsce

24/01/2022

  • Amazon stworzył w Polsce ponad 25 000 stałych miejsc pracy od 2014 r.
  • Top Employer Institute wyróżnił Amazon Fulfillment Poland certyfikatem Top Employer, doceniając jakość środowiska pracy, możliwości rozwoju dla pracowników oraz wysokie standardy i dobre praktyki HR.
  • Amazon oferuje różnorodne stanowiska w centrach logistycznych, Centrach Rozwoju Technologii, biurze korporacyjnym i Amazon Web Services.
  • Amazon zapewnia swoim pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych oraz szerokie możliwości rozwoju kariery, w tym innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego pracownicy poziomu początkowego centrów logistycznych mogą liczyć na pokrycie do 26 tys. zł kosztów szkoleń zawodowych.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat staliśmy się integralną częścią życia Polaków i jesteśmy z tego dumni. Nie bylibyśmy w stanie rozwijać się na taką skalę bez przyjaznych społeczności i profesjonalnego wsparcia władz centralnych, regionalnych i lokalnych. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pracowników – jest ono dla nas najważniejsze, dlatego w nie inwestujemy, wraz z konkurencyjnymi wynagrodzeniami i wysokiej jakości benefitami pozapłacowymimówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon Fulfillment Poland został wyróżniony tytułem Top Employer 2022 w Polsce. Certyfikat, który przyznaje Top Employers Institute, jest potwierdzeniem zaangażowania firmy na rzecz pracowników centrów logistycznych Amazon. Jest to jeden z najbardziej wymagających i prestiżowych certyfikatów na świecie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi, który potwierdza wysoką jakość środowiska pracy, możliwości rozwoju zawodowego i dostępność programów, z których korzystają pracownicy Amazon. Proces audytu Top Employer zwraca uwagę na postępy poczynione w takich kwestiach, jak równe płace czy integracja społeczna. Pakiety wynagrodzeń w Amazon są atrakcyjne, a płace są uzależnione od doświadczenia, branży i poziomu stanowiska oraz obejmują szeroki zakres benefitów dla wszystkich pracowników już od pierwszego dnia zatrudnienia.

Przyznanie certyfikatu Top Employer zostało również skomentowane przez CEO Top Employers Institute, Davida Plinka – Z przyjemnością świętujemy i doceniamy organizacje, które w tym roku otrzymały certyfikat Top Employer w poszczególnych krajachkomentuje David Plink i dodajeWszyscy certyfikowani Top Employers pokazali, że priorytetem są dla nich dobre praktyki dotyczące ludzi w miejscu pracy i mają pozytywny wpływ na życie swoich pracowników.

Amazon został wyróżniony certyfikatem Top Employer 2022 nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Hiszpanii i Francji, co podkreśla politykę firmy w zakresie inkluzywności i różnorodności. U podstaw kultury Amazon leży integracja – docenianie różnorodności oraz dbanie o równość płci są siłą napędową innowacji i kreatywności.

Polska jest już na etapie rozwoju gospodarczego, w którym ważna jest nie tylko liczba nowych miejsc pracy, lecz również warunki i jakość zatrudnienia. Tym bardziej należy zatem doceniać firmy, które zwracają uwagę na stosowanie najlepszych praktyk HR. Mamy nadzieję, że Amazon będzie kontynuował swoje wysiłki na rzecz tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy, a podobnym śladem podąży jak największa część obecnych w naszym kraju inwestorówmówi Cezary Kaźmierczak, Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Inkluzywność znajduje się wysoko na liście priorytetów w Amazon, zarówno jeśli chodzi o równość płci, rekrutację oraz integrację osób z niepełnosprawnościami, jak i różnorodność pochodzenia społecznego i kulturowego. Ta kultura jest silnie zakorzeniona w wartościach firmy.

– Praca w Amazon zawsze była dla mnie ciekawym wyzwaniem. Od pierwszego dnia pozwoliła mi na rozwój osobisty i zawodowy. Zawsze czułam, że jest to praca, która do mnie pasuje – moje obowiązki i harmonogramy były dla mnie odpowiednie. Jest to środowisko, w którym można być sobą i jednocześnie się rozwijać – mówi Anna Grabowska, pracująca w centrum logistycznym Amazon w Kołbaskowie koło Szczecina.

W anonimowej ankiecie, blisko 80 proc. pracowników centrów operacyjnych wystawiło najwyższe oceny za jakość pracy w Amazon w Polsce. Zdrowie pracowników jest absolutnym priorytetem, dlatego we wszystkich centrach logistycznych Amazon w Polsce pracuje ponad 2 300 osób przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. W każdym budynku znajdują się automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED), apteczki pierwszej pomocy oraz profesjonalne, całodobowe punkty medyczne.

***

Amazon w Polsce:

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa w Polsce ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Dotychczas firma stworzyła ponad 25 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrach Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy.

  •  

Praca w Amazon

Więcej na temat pracy w Amazon – w tym: aktualnych ofert, możliwości rozwoju zawodowego, warunków pracy, zasad bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego firmy – można znaleźć na stronie https://www.aboutamazon.pl/miejscepracy/, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na stronie http://pracujwamazon.pl/. Aby poznać kulisy pracy w Amazon i zapisać się na wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce, wystarczy wejść na stronę pl.amazonfctours.com.

  •  

Od początku pandemii Amazon zainwestował ponad 15 mld dolarów, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników oraz ciągłość dostaw naszym klientom. Od pierwszego dnia w pracy, każdy pracownik przechodzi wirtualne szkolenia, które obejmują segment o nazwie „Praca w Amazon podczas COVID-19”. W trakcie tego szkolenia pracownicy dowiadują się szczegółów dotyczących: zachowywania dystansu społecznego, tj.: brak łączonych przerw, prac czy wspólnych obiadów; taśm oraz innych znaczników odległości, zapewniających zachowywanie odpowiedniego dystansu co najmniej 1,5m od siebie; dostępu do środków dezynfekujących, czyszczenia powierzchni dotykowych oraz dezynfekcji własnego stanowiska pracy i sprzętu, środków ochronnych w pracy (prawidłowe zakładanie i zdejmowanie masek, mycie rąk, codzienna kontrola temperatury, pozostanie w domu w wypadku diagnozy, ekspozycji lub objawów COVID-19).

  •  

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios, Deklaracja Klimatyczna (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe Amazon i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitterze @AmazonNewsPL i kanale YouTube.

 

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com