Komunikat prasowy

Amazon nagrodził gwiazdy dobroczynności wśród swoich pracowników

Amazon nagrodził gwiazdy dobroczynności wśród swoich pracowników

2020 to wyjątkowy rok, w którym niesienie pomocy innym jest szczególnie ważne. By docenić pracowników, którzy nie tylko wykonali w ostatnich miesiącach wspaniałą pracę, ale także wspierali potrzebujących, w Amazon powstał konkurs Box Stars.

Amazon nagrodził gwiazdy dobroczynności wśród swoich pracowników

20/12/2020

Amazon Box Stars ma na celu wyłonienie i docenienie pracowników we wszystkich centrach logistycznych, którzy w tym roku wspierali innych - zarówno w pracy, jak i w swoich społecznościach lokalnych. Pracownicy Amazon nominowali swoich kolegów i koleżanki z zespołów, opisując ich niezwykłe dokonania z ostatnich miesięcy. Wśród ponad 330 zgłoszeń konkursowych pojawiło się wiele wzruszających historii osób, które w 2020 roku inspirowały, pomagały i dawały nadzieję innym, tym samym udowadniając, że można pomagać na różne sposoby. Niepełnosprawni, osoby w kryzysie bezdomności, seniorzy, uzależnieni, czy podopieczni z domów dziecka – to tylko kilka z grup, które otrzymały pomoc dzięki zaangażowaniu laureatów Box Stars. Pracownicy Amazon wspierali potrzebujących w całej Polsce. 

W Amazon w Polsce na stałe zatrudniamy ponad 18 000 pracowników, a na okres przedświąteczny dołączyło do nas ponad 10 000 osób, to ogromna odpowiedzialność wobec naszych pracowników oraz lokalnych społeczności. W Amazon troszczymy się o swoje otoczenie, chcemy zmieniać je na lepsze i doceniamy członków naszego zespołu, którzy angażują się na rzecz innych. Dlatego w tym pełnym wyzwań roku przygotowaliśmy konkurs, w którym nagradzamy działania pracowników na rzecz potrzebujących. Jesteśmy dumni, że na co dzień angażują się w niesienie pomocy innym. – mówi Magdalena Zagrodnik, regionalny kierownik HR w Amazon Fulfillment Poland.

 

W ramach konkursu Box Stars, Amazon wyróżnił m.in. Barbarę z centrum logistycznego w Kołbaskowie pod Szczecinem za poświęcenie swojego czasu na szycie maseczek oraz pomoc niesioną seniorom. W podwrocławskim centrum główna nagroda trafiła do Izabeli, która angażuje się w liczne akcje charytatywne, wspiera podopiecznych Domu Dziecka i organizuje pomoc zwierzętom z lokalnego schroniska. Prezent  – niespodziankę osobiście wręczyła jej aktorka Anna Dereszowska podczas wizyty  w Bielanach Wrocławskich. Podobne wyróżnienie otrzymał Adam, który pracuje w oddziale Amazon w Okmianach, a poza pracą organizuje zbiórki żywności, pomaga niepełnosprawnym oraz wspiera osoby wychodzące z nałogów. Nagrody dla laureatów Box Stars były wybierane indywidualnie, tak aby spełnić marzenia każdego zwycięzcy. Ponadto, Amazon nagrodzi voucherami nominujących, którzy poświęcili czas na zgłoszenie swoich koleżanek i kolegów, opisując ich niepowtarzalne historie.

Film z uroczystego wręczenia nagrody Box Stars w centrum logistycznym Amazon w Bielanach Wrocławskich można obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=xn45X401Fq4. W Okmianach spełniliśmy z kolei marzenie Adama: https://www.youtube.com/watch?v=ayOHd6-qz6k.  

***

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.