Komunikat prasowy

Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach

Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach

Amazon przygotowuje się do otwarcia kolejnego centrum realizacji zamówień w Polsce w Gorzyczkach (gm. Gorzyce) w województwie śląskim. Inwestycja zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku, a już teraz trwa rekrutacja na stanowiska kierownicze, specjalistyczne oraz pracowników poziomu początkowego. W ciągu pierwszego roku w obiekcie zatrudnienie znajdzie około tysiąca osób.

Trwa rekrutacja do nowego centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach

13/02/2024

Warszawa, 14 lutego 2024 r. – Amazon potwierdził plany otwarcia nowego budynku w Gorzyczkach. Będzie to już trzecie centrum logistyczne w województwie śląskim, obok działających już jednostek w Sosnowcu i Gliwicach. W ciągu pierwszego roku, w ramach nowej inwestycji powstanie około tysiąca stałych miejsc pracy. Osoby zatrudnione w centrum będą odpowiedzialne za obsługę wielkogabarytowych i niestandardowych zamówień klientów (takich jak np.: elementy wyposażenia domu, sprzęt ogrodowy czy duże AGD).

Inwestycja Amazon w Gorzyczkach jest kolejnym przykładem zaangażowania naszej firmy w rozwój regionu. Nowe centrum logistyczne przynosi liczne korzyści społeczne i ekonomiczne, przyczynia się do zwiększenia zatrudnienia, sprzyja rozwojowi lokalnych inwestycji – komentuje Tomasz Michalski, General Manager centrum logistycznego Amazon w Gorzyczkach. – Ponadto, start nowego centrum Amazon idzie w parze z rozbudową infrastruktury logistycznej oraz umacnianiem więzi z lokalną społecznością – dodaje Michalski.

Rekrutacja trwa

Uruchomienie nowego centrum realizacji zamówień zaplanowane jest na drugą połowę roku, jednak już teraz Amazon prowadzi intensywną rekrutację. Obok pracowników poziomu początkowego, pracę znajdą menadżerowie i specjaliści w zakresie zarządzania operacyjnego, inżynierii i utrzymania ruchu, HR, IT czy BHP. Wszystkie osoby w Amazon mogą liczyć na stabilne zatrudnienie, bezpieczne środowisko pracy oraz szeroki pakiet benefitów już od pierwszego dnia pracy.

Pracownicy poziomu początkowego w centrum logistycznym w Gorzyczkach będą mogli otrzymać maksymalną stawkę godzinową w wysokości 29,90 zł/godz. brutto, wliczając premię za obecność w pracy zgodnie z grafikiem. Ponadto, wśród benefitów czekających na nowych pracowników Amazon znajdą się, m.in.: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1 zł, serwowane w kantynach. Poza benefitami, firma zaoferuje pracownikom atrakcyjny pakiet szkoleń podnoszących ich kompetencje. W ramach programu „Postaw na swój rozwój” („Career Choice”) pracodawca będzie pokrywać aż 95% kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów, a całe dofinansowanie będzie mogło sięgać nawet 26 tys. zł.

W tym roku Amazon już po raz trzeci znalazł się wśród laureatów certyfikatu dla najlepszych pracodawców, przyznawanego przez Top Employers Institute. Firmę wyróżniono m.in. za skuteczne zarządzanie strategią biznesową i zasobami ludzkimi, przebieg procesu rekrutacyjnego oraz tworzenie integracyjnego środowiska pracy.

Pełną listę stanowisk, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja, zainteresowani znajdą na stronie: www.pracujwamazon.pl.


 

Amazon w Polsce

 

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do 2022 roku stworzył i wspierał ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, m.in. w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services (AWS) w Warszawie oraz w Amazon Development Center Poland (ADCP) w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. ADCP to pionierskie ośrodki naukowo-badawcze, w których zespoły menedżerek i menedżerów, inżynierek i inżynierów, naukowczyń i naukowców, tworzą i rozwijają globalne najbardziej zaawansowane technologie Amazon, takie jak: Alexa, Ring czy Kindle. Amazon wspiera również zatrudnienie w łańcuchu dostaw, u partnerów wspierających operacje Amazon, a także miejsca pracy stworzone przez MŚP, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu Amazon.pl, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.

W latach 2012-2022 Amazon zainwestował w Polsce ponad 20 mld zł w infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i technologii, które pomagają MŚP docierać do nowych klientów w kraju i za granicą, w tym również na ochronę własności intelektualnej marek.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i naszego bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube.