Komunikat prasowy

Trwa nabór do płatnego programu stażowego Amazon

Trwa nabór do płatnego programu stażowego Amazon

Amazon wystartował z kolejną edycją projektu oferującego płatne praktyki w dziale RME (utrzymania ruchu) dla absolwentów szkół średnich i zawodowych. Już w kwietniu rusza otwarta rekrutacja chętnych do centrów logistycznych Amazon w całej Polsce. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto aplikować jak najszybciej!

Trwa nabór do płatnego programu stażowego Amazon

05/03/2024

Warszawa, 5 marca 2024 r. – Amazon wystartował z kolejną edycją projektu oferującego płatne praktyki w dziale RME (utrzymania ruchu) dla absolwentów szkół średnich i zawodowych. Już w kwietniu rusza otwarta rekrutacja chętnych do centrów logistycznych Amazon w całej Polsce. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto aplikować jak najszybciej!

Drzwi do świata technologii

2-letni płatny program stażowy Amazon skierowany jest do osób powyżej 18 roku życia, które posiadają wykształcenie średnie lub zawodowe oraz chcą podnosić swoje kompetencje w takich obszarach jak: mechatronika, robotyka, automatyka i elektryka. Kandydaci bez wykształcenia kierunkowego zostaną przeszkoleni w trakcie specjalnego kursu kwalifikacyjnego w ramach stażu. To doskonała okazja dla osób, które chcą kontynuować naukę, jednocześnie łącząc ją z pracą zarobkową w dynamicznie rozwijającym się obszarze inżynierii.

Uczestnicy programu wezmą udział w szkoleniach teoretycznych i zajęciach praktycznych dotyczących wybranych przez siebie obszarów, a także zyskają cenne w pracy umiejętności takie jak: zarządzanie projektami, planowanie, znajomość języka angielskiego, umiejętności komunikacji zespołowej czy rozwijanie zdolności analitycznych. Dodatkowe wsparcie mentoringowe zapewnią menadżerowie projektu oraz specjaliści HR, którzy pomogą stażystom w zaplanowaniu dalszych kroków rozwoju zawodowego.

Podobnie jak w poprzednich latach, do udziału w rekrutacji Amazon zachęca zarówno mężczyzn, jak i kobiety.

To indywidualne predyspozycje wpływają w głównej mierze na przyswajanie wiedzy, a doświadczenie pokazuje, że to właśnie różnorodne zespoły wykazują się największą kreatywnością i zaangażowaniem w środowisku pracy. Do udziału w naszym stażu zachęcamy także panie, które udowadniają, że świat technologii nie ma płci – komentuje Piotr Regulski, menadżer programu stażowego Amazon.

Od stażu do etatu

Najlepsi absolwenci zyskają możliwość stałego zatrudnienia na stanowisku technika RME w dziale utrzymania ruchu. Osoby, które po zakończonym programie zdecydują się związać swą przyszłość zawodową z Amazon otrzymają szeroki pakiet benefitów, w tym prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach czy pełnowartościowe ciepłe posiłki za 1zł, serwowane w kantynach. Poza benefitami, firma zapewnia pracownikom szeroki zakres szkoleń podnoszących ich kompetencje. W ramach programu „Career Choice” pracodawca pokrywa aż 95% kosztów wybranych przez pracowników kursów czy studiów.

Aplikuj na staż w aż 10 lokalizacjach!

Zapisy do programu stażowego ruszają już w kwietniu. Tegoroczny staż w dziale RME można odbyć w aż 10 centrach logistycznych Amazon w Gliwicach, Sosnowcu, Sadach i Chociulach k. Poznania, Kołbaskowie k. Szczecina, Bielanach Wrocławskich i Okmianach. Wybrane osoby dołączą do zespołów Amazon już we wrześniu.

Aby aplikować, należy wybrać interesującą nas ofertę ze strony:

https://www.amazon.jobs/pl/landing_pages/apprentices i kliknąć „złóż podanie teraz”. Strona przekieruje nas do formularza, który należy wypełnić, załączając swoje CV. Rekrutacja potrwa do wyczerpania miejsc.

– Program został stworzony z myślą o ambitnych osobach, które wiążą swoją przyszłość z technologiami lub poszukują zupełnie nowej ścieżki rozwoju. To także odpowiedź na rosnące, realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mamy nadzieję, że absolwenci naszego stażu zyskają wszystkie niezbędne umiejętności, które pozwolą im rozwijać karierę w branży technologii i logistyki, być może także w strukturach Amazon – dodaje Piotr Regulski, menadżer programu stażowego Amazon.

Więcej informacji na temat płatnego programu stażowego zainteresowane osoby znajdą na stronie internetowej stazwamazon.pl lub mogą porozmawiać bezpośrednio podczas Targów Pracy TALENT DAYS we Wrocławiu (7 marca), Targów Edukacyjnych w Poznaniu (8-10 marca) oraz Ogólnopolskich Targów Edukacja w Katowicach (19 -20 marca).


Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do 2022 roku stworzył i wspierał ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, m.in. w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, a także w biurze Amazon Web Services (AWS) w Warszawie oraz w Amazon Development Center Poland (ADCP) w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. ADCP to pionierskie ośrodki naukowo-badawcze, w których zespoły menedżerek i menedżerów, inżynierek i inżynierów, naukowczyń i naukowców, tworzą i rozwijają globalne najbardziej zaawansowane technologie Amazon, takie jak: Alexa, Ring czy Kindle. Amazon wspiera również zatrudnienie w łańcuchu dostaw, u partnerów wspierających operacje Amazon, a także miejsca pracy stworzone przez MŚP, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu Amazon.pl, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.

W latach 2012-2022 Amazon zainwestował w Polsce ponad 20 mld zł w infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i technologii, które pomagają MŚP docierać do nowych klientów w kraju i za granicą, w tym również na ochronę własności intelektualnej marek.

Informacje o Amazon

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i naszego bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube.