Komunikat prasowy

Premiera polskiego filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim już 31 marca, wyłącznie na Prime Video

Premiera polskiego filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim już 31 marca, wyłącznie na Prime Video

„Lewandowski – Nieznany” to intymny wgląd w życie i karierę jednego z najlepszych piłkarzy świata, Roberta Lewandowskiego.

Premiera polskiego filmu dokumentalnego o Robercie Lewandowskim!

28/02/2023

Lewandowski – Nieznany to pierwsza polska produkcja własna Prime Video. Film dołączy do wybranych polskich tytułów, światowych produkcji własnych Amazon i dokumentów sportowych dostępnych w serwisie dla klientów Amazon Prime.

Serwis streamingowy Prime Video ogłosił dziś premierę pierwszego polskiego filmu dokumentalnego produkcji własnej o życiu i karierze Roberta Lewandowskiego pt. Lewandowski – Nieznany, która odbędzie się 31 marca 2023 roku. Dzięki bezpośredniemu dostępowi do życia sportowca i nigdy wcześniej niepublikowanym materiałom, film zapewni użytkownikom Amazon Prime w Polsce niepowtarzalną możliwość poznania prawdziwego wizerunku i historii Roberta Lewandowskiego.

Film ujawnia wyjątkową drogę, jaką przebył młody człowiek z małego miasta w Polsce, aby stać się jednym z najlepszych napastników swoich czasów, jak również pokazuje zmianę jego sposobu myślenia i to, jak przekroczył granice futbolu swoimi występami na boisku i zachowaniem poza nim. Dokument przedstawia wiele aspektów życia Lewandowskiego, w tym jego młode lata, miłość do rodziny i przyjaciół, a także jego niezachwianą etykę pracy, poświęcenie oraz wzloty i upadki towarzyszące mu w drodze do sukcesu zawodowego.  

Dokument składa się z rozmów z Lewandowskim oraz ze światowej klasy piłkarzami, trenerami i innymi sportowcami, takimi jak Xavi Hernandez, Thierry Henry, Jürgen Klopp i Zbigniew Boniek, a także z jego żoną Anną Lewandowską, rodziną i bliskimi przyjaciółmi. Poprzez ekskluzywne wywiady film przedstawia nieznany dotąd obraz początków kariery Lewandowskiego w Polsce, jego wzrost popularności w takich klubach jak Borussia Dortmund i Bayern Monachium oraz jego rolę w drużynie jako dominującego strzelca i kapitana reprezentacji narodowej. Obraz obejmuje również transfer Lewandowskiego do FC Barcelony i przedstawia, jak ten ruch był postrzegany przez ekspertów i fanów, dodając własną perspektywę piłkarza i powody jego decyzji.

„Piłka nożna jest moją pasją, futbol stał się dla mnie sposobem na spełnienie marzeń. Chciałbym, aby moja historia była inspiracją dla młodych ludzi, aby zobaczyli, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy cel można osiągnąć” – mówi Robert Lewandowski. „Film opowiada o ludziach, trenerach, kolegach, ale przede wszystkim o bliskich mi osobach, rodzinie i przyjaciołach, którzy stanowią ważną część mojej kariery, towarzysząc mi nie tylko w chwilach radości, ale także wspierając mnie w trudnych momentach”.  

„Robert Lewandowski jest światową ikoną sportu” – powiedział Dan Grabiner, szef produkcji własnych Prime Video w Wielkiej Brytanii i Europie Północnej. „Cieszymy się, że naszą ofertę polskich produkcji własnych otwiera ten intymny portret żywej legendy”.

„Praca z Robertem Lewandowskim i zespołem Amazon Prime była niewątpliwie inspirującym, wymagającym, a czasem zaskakującym procesem, którego efektem jest jedyny wyjątkowy dokument” – mówi Kacper Sawicki, założyciel i partner zarządzający Papaya Films. „Jako Papaya jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy być częścią tego projektu. Unikalny koncept, świetna historia i najlepsi partnerzy – to wszystko zaowocowało filmem, który zapewni zarówno rozrywkę, jak i inspirację widzom w Polsce i za granicą.”

Lewandowski – Nieznany został wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzany dom produkcyjny Papaya Films i wyreżyserowany przez Macieja Kowalczuka. Produkcja dołącza do oferty polskich tytułów już dostępnych na Amazon Prime, takich jak: Small World, Apokawixa, Nie cudzołóż i nie kradnij, a także globalnych produkcji własnych Amazon, takich jak: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Tom Clancy's Jack Ryan, The Grand Tour oraz The Boys. Film uzupełnia kolekcję dokumentów sportowych dostępnych w Amazon Prime na wyłączność, w tym: Wszystko albo nic: Arsenal, Wszystko albo nic: Tottenham Hotspur, Wszystko albo nic: Manchester City, Inside Borussia Dortumund,

El Corazón de Sergio Ramos, Rooney, Rio Ferdinand: Tipping Point, Sir Alex Ferguson: Never Give In oraz Andy Murray: Walka o powrót.

Subskrybenci Amazon Prime będą mogli oglądać dokument o Lewandowskim w dowolnym miejscu i czasie w aplikacji Prime Video na telewizory smart, urządzenia mobilne, Fire TV, Fire TV stick, tablety Fire, konsole do gier, a także online na stronie www.primevideo.com. W aplikacji Prime Video widzowie mogą pobierać odcinki na swoje urządzenia mobilne i tablety i oglądać je w dowolnym miejscu w trybie offline bez dodatkowych opłat. Prime Video jest dostępny w Polsce bez dodatkowych opłat w ramach subskrypcji Amazon Prime za jedyne 49 złotych rocznie lub 10,99 złotych miesięcznie.

O Prime Video - Polska

Prime Video oferuje swoim klientom obszerną kolekcję filmów i seriali – wszystkie dostępne do oglądania na wielu urządzeniach.

  • W ramach Prime Video: Oglądaj popularne filmy i programy telewizyjne, w tym nagradzane produkcje własne Amazon, programy dostępne na wyłączność, i wiele więcej. Wśród nich znajdują się europejskie produkcje własne Amazon, takie jak Dobry omen, The Grand Tour i Wszystko albo nic: Arsenal; amerykańskie hity, takie jak Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Peryferal, The Boys, Lista śmierci, Reacher, Tom Clancy's Jack Ryan, oraz zdobywcy nagród Emmy i Złotego Globu Fleabag i Wspaniała pani Maisel, a także filmy, takie jak nagrodzony Złotym Globem i nominowany do Oscara Kolejny film o Boracie oraz nominowany do 11 Oscarów Wszystko wszędzie na raz i ostatnie hity Trzynastu i Samarytanin. Wszystkie dostępne są bez dodatkowych opłat w ramach usługi Prime Video, która jest dostępna w ponad 240 krajach na całym świecie (oferty i tytuły różnią się w zależności od lokalizacji).  
  • Natychmiastowy dostęp: Oglądaj w domu lub w podróży, wybierając spośród setek kompatybilnych urządzeń. Oglądaj przez stronę internetową lub za pomocą aplikacji Prime Video na smartfonach, tabletach, konsolach do gier lub wybranych telewizorach smart.
  • Jeszcze lepsze wrażenia: Wykorzystaj w pełni każdy seans dzięki produkcjom w wysokiej rozdzielczości (HDR). Wejdź za kulisy swoich ulubionych filmów i programów telewizyjnych dzięki ekskluzywnemu dostępowi do X-Ray, realizowanemu przez IMDb. Zachowaj je na później dzięki wybranym mobilnym aplikacjom do pobierania w trybie offline.
  • Personalizacja: Subskrybenci mogą przeglądać interfejs użytkownika w swoim własnym języku i oglądać popularne programy telewizyjne i filmy z napisami.

Amazon Prime w Polsce

Amazon Prime, flagowy program członkowski dla klientów Amazon, ma ponad 200 mln subskrybentów w 25 krajach. W Polsce został wprowadzony 12 października 2021 roku. Klienci Prime mają dostęp do wszystkiego, co najlepsze w ofercie Amazon w kategorii zakupy i rozrywka, od szybkiej i darmowej dostawy milionów produktów, bez minimalnej kwoty zamówienia, do popularnych i nagradzanych filmów oraz seriali, w tym Amazon Originals, darmowych gier w ramach Prime Gaming, a także ekskluzywnych okazji Prime przez cały rok. Użytkownik może przetestować Prime w ramach bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego, wystarczy rejestracja na stronie Amazon.pl/prime. Po tym czasie subskrypcja Prime jest dostępna za jedyne 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie.

Amazon w Polsce

Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Klienci mogą robić zakupy w przystępnych cenach, wybierając
z katalogu liczącego ponad 400 milionów produktów w ponad 30 kategoriach i korzystać z darmowych i szybkich dostaw oraz rozrywki w ramach Amazon Prime. Amazon zainwestował w Polsce od 2012 roku ponad 18,5 mld zł. Kwota ta obejmuje zarówno wydatki kapitałowe na infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i działalność operacyjną: wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Amazon stworzył dotychczas w Polsce ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, Amazon Web Services w Warszawie i Amazon Development Centers w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w łańcuchu dostaw, wspierającym operacje Amazon oraz w polskich małych i średnich przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.

O Papaya Films

Papaya Films to największy i najbardziej ceniony dom produkcyjny w Polsce. Prowadzi projekty na całym świecie, poprzez biura w Warszawie, Londynie, Nowym Jorku i Lizbonie. W swoim dorobku ma filmy fabularne, krótkometrażowe, seriale, reklamy i teledyski. W trakcie 16 lat obecności na rynku, Films Papaya Films zrealizowała ponad 2000 kampanii reklamowych w kilkudziesięciu krajach, dla największych światowych marek. Obok działalności produkcyjnej, od lat wspiera młodych filmowców w ramach inicjatywy Papaya New  Directors.