Komunikat prasowy

Poznaj Amazon na Tall Ship Races

Poznaj Amazon na Tall Ship Races

Na jesieni bieżącego roku Amazon otworzy w Kołbaskowie koło Szczecina kolejne w Polsce centrum logistyki. Tych, którzy zastanawiają się czym będzie zajmował się światowy lider e-commerce w ich regionie, jakie oferuje on możliwości podjęcia pracy oraz czym jest nowoczesna technologia Amazon Robotics, firma zaprasza na Tall Ship Races. W dniach 5-7 sierpnia na nabrzeżu Łasztowni zacumuje statek Tre Kronor pod banderą Amazon, na którym mieszkańcy Szczecina i okolic będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Poznaj Amazon na Tall Ship Races

31/07/2017 | Warszawa

W specjalnej strefie dla odwiedzających, która powstanie przy okazji Tall Ship Races, mieszkańcy Szczecina i okolic będą mogli porozmawiać z przedstawicielami firmy, zobaczyć jak będzie wyglądało centrum logistyki e-commerce oraz praca w nim. A będzie o czym rozmawiać – w okresie trzech lat planujemy zatrudnić 1 000 osób, których w wykonywaniu codziennych zadań wesprze 3 000 nowoczesnych robotów. To jedna z najnowocześniejszych teo typu inwestycji firmy w Europie – powiedziała Marzena Więckowska, rzecznik  Amazon.

W części rekrutacyjnej na pokładzie statku na odwiedzających czekać będą przedstawiciele działu personalnego, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zatrudnienia w nowopowstającym budynku Amazon w Kołbaskowie. Dla osób, które zdecydują się na dalszy kontakt i np. zostawią swoje dane kontaktowe lub CV czekać będzie mały upominek. Firma wciąż poszukuje pracowników zarówno do pracy magazynowej, jak również na stanowiska managerskie.

Oprócz informacji o rekrutacji, na statku będzie również można spróbować swoich sił w czytaniu bajek dzieciom w „Strefie Książkowych Historii”. Najlepsi lektorzy każdego dnia powalczą o unikatowy czytnik Kindle ze specjalnym grawerem Tall Ship Races. Wystarczy pojawić się na pokładzie i jak najlepiej przeczytać wyznaczony fragment. Ta strefa to część autorskiego i nagradzanego programu Kindloteka, który ma na celu promocję czytelnictwa w lokalnych społecznościach, z których pochodzą pracownicy Amazon. Szkoły zakwalifikowane do finału akcji otrzymują pakiet 100 książek, 500 e-booków oraz 10 czytników wraz z interaktywnym kącikiem czytelniczym. Szkoła Podstawowa w Przecławiu jest pierwszą placówką z okolic Szczecina, która już od czerwca cieszy się dostępem do Kindloteki. Wkrótce dołączą do niej kolejne lokalne szkoły.

Bardzo cieszymy się, że Amazon już wkrótce rozpocznie działalność w bliskiej odległości od miasta. Szczecin i jego okolice to dla firmy bardzo ważna lokalizacja, w której poczyniła duże inwestycje – to właśnie tu tworzymy jedno z najnowocześniejszych na świecie centrów logistycznych.
Żywimy nadzieję, że już wkrótce staniemy się nieodzowną częścią tkanki regionu
– powiedziała Marzena Więckowska  – Ważne jest dla nas także, aby być blisko społeczności Szczecina i okolic. W naszym centrum zatrudnimy bowiem aż 1 000 osób. Już dziś w regionie działa nasz projekt Kindloteka, czy obejmujemy mecenatem prace lokalnych artystów. Nasze działania skierowane do tutejszych społeczności planujemy z biegiem czasu intensyfikować.

Centrum Amazon w Kołbaskowie

Kołbaskowo jest, obok Sosnowca, jednym z dwóch miast, w których Amazon zdecydował się w tym roku otworzyć nowe centrum logistyki e-commerce. Do prowadzenia kolejnych inwestycji w kraju firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i Europy. Nowy obiekt będzie miał całkowitą powierzchnię ponad 150 000 000 metrów kwadratowych, a w jego przestrzeniach w okresie trzech lat od otwarcia, pracę znajdzie ponad tysiąc  pracowników na umowach o pracę. Na terenie centrum osoby zatrudnione będą odbierać, pakować i wysyłać do klientów przedmioty, takie jak książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne. Ich pracę wesprą innowacyjne technologie, w tym Amazon Robotics w liczbie ponad 3 000 sztuk.

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym wdrożyliśmy technologię Amazon Robotics, a to przede wszystkim dlatego że doskonale radzimy sobie z nowoczesnymi technologiami – wyjaśnia rzecznik Amazon.