Komunikat prasowy

Godzina Kodowania z Amazon STEM Kindloteka

Godzina Kodowania z Amazon STEM Kindloteka

Nauka programowania, sterowanie w wirtualnym świecie robotem obecnym na co dzień w centrach logistyki Amazon, a także ciekawe wyzwania z kodowania. Tego wszystkiego będzie można nauczyć się podczas tygodniowego cyklu warsztatów online, które startują już 7 grudnia. Amazon STEM Kindloteka we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog przyłączą się w ten sposób do globalnej inicjatywy Godzina Kodowania (Hour of Code).

Godzina Kodowania z Amazon STEM Kindloteka

06/12/2020

Godzina Kodowania to corocznie organizowane na całym świecie wydarzenie, którego celem jest promowanie nauki kodowania. Jego twórcy udowadniają, że każdy może opanować podstawy programowania niezależnie od wieku czy posiadanych umiejętności. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog kolejny raz dołącza do inicjatywy z cyklem ciekawych warsztatów, które odbędą się w dniach 7-12 grudnia. Będą one realizowane w ramach programu edukacyjnego – Amazon STEM Kindloteka, którego głównym celem jest popularyzacja edukacji według modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie dzieciom możliwości zdobywania kompetencji przyszłości.

Dzieci, rodzice oraz nauczyciele, którzy wezmą udział w warsztatach przygotowanych z okazji Godziny Kodowania, przeniosą się w świat nauki STEM[1]. Cykl rozpocznie spotkanie 7 grudnia, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak w praktyce włączyć tę metodologię w codzienne działania z dziećmi i młodzieżą na przykładzie różnych zadań i ćwiczeń. W kolejnych dniach – 8 i 10 grudnia uczestnicy zajęć będą mieli wyjątkową okazję, by posterować Herkulesem – robotem wykorzystywanym na co dzień w centrach logistyki Amazon. Łącząc zabawę z nauką w wirtualnej przestrzeni, poznają tajniki programowania i będą mogli podjąć wyzwanie, korzystając ze specjalnej platformy CoderZ (więcej informacji o niej w krótkim filmie). Z kolei 9 grudnia nauczyciele wykorzystując narzędzia do edukacji zdalnej, poznają podstawy metody SCRUM. Cykl warsztatów zakończy zabawa w kodowanie, w której mogą wziąć udział całe rodziny lubiące kreatywne formy spędzania wolnego czasu.

Wszystkie warsztaty są bezpłatne i nie wymagają rejestracji. Aby wziąć w nich udział, wystarczy kliknąć w link: https://cyfrowydialog.clickmeeting.com/stem-kindloteka

 


[1] STEM - S – Science nauka, T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

***

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

STEM Kindloteka – nowoczesna edukacja dostępna powszechnie dzięki Amazon:

Kindloteka to flagowy program CSR’owy Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 roku, w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu STEM Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko- biblioteczną wybranych placówek. Niedawno program zawitał również w okolice Pawlikowic i Okmian – wsparcie otrzymały Otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, biblioteki publiczne w Legnicy oraz Krzywej koło Chojnowa.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog:

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r. i tworzy go grupa współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie, poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez upowszechnianie edukacji medialnej i cyfrowej, upowszechnianie nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji, a także wspieranie nauczycieli i edukatorów. Stowarzyszenie promuje ideę uczenia się przez całe życie, ideę edukacji poszerzającej horyzonty, ideę mądrej edukacji, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe dla poprawienia jakości procesu nauczania/uczenia się oraz do jego organizacji. Zawsze w tym procesie na pierwszym planie są relacje i człowiek – niezależnie od jego wieku - dziecko, nastolatek, dorosły. Projekty realizowane przez Cyfrowy Dialog: Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Informatyka bez granic, Centralny Dom Technologii.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com