Komunikat prasowy

Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Firma zatrudni 200 specjalistów z branży high-tech.

Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Firma zatrudni 200 specjalistów z branży high-tech.

Podczas Dnia Otwartego Centrum Rozwoju Technologii w Warszawie Amazon zaprezentował swoje innowacyjne rozwiązania, które są stosowane w produktach i usługach Amazon na całym świecie. Centra Rozwoju Technologii Amazon w Warszawie, Gdańsku i Krakowie zatrudniają obecnie setki specjalistów z dziedziny zaawansowanych technologii i wciąż poszukują pracowników na stanowiska związane z informatyką, programowaniem i lingwistyką. Do końca 2023 r. Amazon zatrudni dodatkowo 200 specjalistów.

Dzień Otwarty w Centrum Rozwoju Technologii Amazon. Firma zatrudni 200 specjalistów z branży high-tech.

01/06/2022

Centrum Rozwoju Technologii Amazon zorganizowało w swoim biurze w Warszawie Dzień Otwarty dla osób zaangażowanych w rozwój nowych technologii i innowacyjnych pomysłów. Podczas spotkania przedstawiciele Amazon zaprezentowali projekty i inwestycje w Polsce, a samo wydarzenie było wyjątkową okazją, aby dowiedzieć się więcej o systemach i technologiach Amazon. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, uczelni wyższych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze nowych technologii. Centra Rozwoju Technologii Amazon pracują nad szeregiem innowacyjnych rozwiązań, takich jak znana na całym świecie Alexa, czyli oparta na chmurze usługa głosowa; produkty z kategorii smart home od firmy Ring, w tym wideo dzwonki do drzwi, system alarmowy DIY i kamery bezpieczeństwa, które czynią okolice naszych domów bezpieczniejsze; a także FireTV, które pozwala konsumentom doznawać nowych, interaktywnych wrażeń. Oprócz pracą nad urządzeniami i usługami, zespoły z Amazon zajmują się również dostarczaniem systemów rozproszonych i pomagają klientom wdrażać zaawansowane rozwiązania takie jak Amazon Web Services.

Warszawskie biuro zatrudnia obecnie wielu specjalistów pracujących nad rozwojem innowacyjnych, globalnych produktów i usług Amazon. Do końca przyszłego roku firma planuje zatrudnić 200 nowych pracowników we wszystkich Centrach Rozwoju w Polsce, w tym w Warszawie, Gdańsku i Krakowie, wspierając w ten sposób lokalną gospodarkę i zacieśniając współpracę z lokalnymi społecznościami, władzami oraz przedstawicielami uniwersytetów i uczelni. Wszystko po to, aby przyciągnąć nowe talenty i budować innowacyjne rozwiązania.

„Amazon stara się być zawsze tam, gdzie rozwijają się nowe technologie. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasze Centra Rozwoju Technologii w największych miastach w Polsce. Stale zwiększamy zatrudnienie we wszystkich naszych polskich placówkach i oferujemy atrakcyjne miejsca pracy studentom i absolwentom najlepszych okolicznych uczelni. Obecnie Amazon zatrudnia w Polsce ponad 25 000 utalentowanych osób w swoich biurach korporacyjnych, dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki e-commerce, Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w biurach Amazon Web Services i w dziale obsługi klienta” – mówi Lucyna Chwastowska, dyrektorka zespołu odpowiedzialnego za globalny rozwój programu Alexa Text-To-Speech.

Przygoda Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Polsce rozpoczęła się w 2013 r. kiedy firma nabyła gdańską spółkę IVONA Software opracowującą syntezator mowy. Na przestrzeni lat Centra Rozwoju zdobyły w Polsce wiele nagród za swoje innowacyjne podejście w zakresie rozumienia języka naturalnego (ang. Natural Language Understanding, NLU), rozumienia języka mówionego (ang. Spoken Language Understanding, SLU), a także technologii Text-To-Speech (TTS). Innowacje w tych dziedzinach wykorzystywane są przez Alexę, która potrafi z łatwością przekazywać informacje zwrotne z użyciem mowy i pozostaje szczególnie użyteczna oraz pomocna dla osób z niepełnosprawnościami, w tym z zaburzeniami widzenia. Zespoły specjalistów Amazon nieustannie pracują i wprowadzają nowe rozwiązania do produktów. Wszystko po to, aby zrewolucjonizować sposób, w jaki korzystamy na co dzień z technologii.

„Amazon to dziś znacznie więcej niż tylko e-commerce, z którym kojarzy się go w Polsce najczęściej. Alexa, Ring, AWS i Fire TV także należą do rodziny Amazon i pozwalają nam zajrzeć w przyszłość, gdzie codzienne życie i czynności łączą się z najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi rozwiązaniami. Możemy być dumni, że badania i rozwój tych technologii powierzone zostały przez Amazon najbardziej wykwalifikowanym i najlepiej wykształconym specjalistom IT, naukowcom i inżynierom w Polsce. Wartość i znaczenie tych inwestycji w tworzenie wysoce zaawansowanych i wyspecjalizowanych miejsc pracy w Polsce jest ogromna” – mówi Tony Housh, Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce

Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Warszawie posiada wszystkie cechy nowoczesnego i inspirującego miejsca pracy. Wyróżnia się designem podążającym za najnowszymi trendami, dzięki któremu środowisko pracy idealnie sprzyja rozwijaniu wysoce innowacyjnych pomysłów, wykorzystywanych w produktach i usługach Amazon na całym świecie. Dwa pozostałe Centra Rozwoju Technologii, znajdujące się w Gdańsku i Krakowie, zachowują ten sam standard i styl. Biuro w Krakowie zostało otwarte w styczniu tego roku. Wszystkie placówki cały czas poszukują wykwalifikowanych pracowników, oferując konkurencyjne wynagrodzenie i wiele dodatkowych korzyści, takich jak elastyczne godziny pracy czy możliwość relokacji. Aktualnie oferty kierowane są głównie do specjalistów, praktyków oraz teoretyków działających na polu nowych technologii. Praca dla Amazon to okazja do pracy nad innowacyjnymi projektami i nowymi przedsięwzięciami. Firma oferuje również możliwości nauki i doszkalania się, a to wszystko w przyjaznym, otwartym i nowoczesnym środowisku pracy. Więcej informacji o aktualnych ofertach i rekrutacji można znaleźć na stronie amazon.jobs/pl.

Amazon w Polsce:

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 roku Amerykańska Izba Handlowa w Polsce ogłosiła, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w naszym kraju. Dotychczas firma stworzyła ponad 25 000 stałych miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Świebodzinie, Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrach Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa. Klienci z całej Polski znajdą na stronie Amazon.pl ponad 250 mln produktów w atrakcyjnych cenach, z możliwością szybkiej i wygodnej dostawy.

Praca w Amazon

Więcej na temat pracy w Amazon – w tym: aktualnych ofert, możliwości rozwoju zawodowego, warunków pracy, zasad bezpieczeństwa i zaangażowania społecznego firmy – można znaleźć na stronie https://www.aboutamazon.pl/miejscepracy/, zaś szczegóły dotyczące oferty pracy sezonowej oraz linki do aplikowania na wybrane stanowiska znajdują się na stronie http://pracujwamazon.pl/. Aby poznać kulisy pracy w Amazon i zapisać się na wycieczkę po jednym z centrów logistyki e-commerce, wystarczy wejść na stronę pl.amazonfctours.com.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios, Deklaracja Klimatyczna (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe Amazon i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitterze @AmazonNewsPL i kanale YouTube.

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com