Komunikat prasowy

Amazon.pl przedstawia Top 10 zabawek, które podbiły serca dzieci i ekspertów przed tegorocznymi świętami

Amazon.pl przedstawia Top 10 zabawek, które podbiły serca dzieci i ekspertów przed tegorocznymi świętami

Warszawa, 17 listopada 2022 r. – Interaktywna sowa Hedwiga firmy SpinMaster, zestawy puzzli polskiej marki Trefl, przyczepa na wystawę koni z klocków Lego czy karty do gry Bakugan – to tylko kilka spośród najlepszych zabawek wybranych przez jury i dzieci w pierwszej polskiej edycji konkursu Amazon Top 10 Zabawek 2022. Grupa ekspertów, nauczycieli, wychowawców i rodziców oceniała zabawki w dziewięciu różnych kategoriach. W dodatkowej, dziesiątej kategorii swojego faworyta wytypowały dzieci.

Amazon.pl przedstawia Top 10 zabawek, które podbiły serca dzieci i ekspertów przed tegorocznymi świętami

16/11/2022

Zabawki należą do najpopularniejszych kategorii zakupowych na Amazon.pl. Wybór jest ogromny i często ciężko nam zgadnąć, która najbardziej spodoba się dzieciom. Mamy nadzieję, że nasz ranking pomoże rodzicom dokonać wyboru podczas tegorocznych zakupów świątecznych – mówi Jakub Stefański, Amazon.pl. 

W tym roku zabawki oceniano w następujących kategoriach: dla poszukiwaczy przygód, dla najmłodszych, edukacyjne, poniżej 50 zł, pobudzające wyobraźnię, interaktywne, małe marzenia, bawimy się razem, mali przyjaciele i wybór dzieci – zabawka wybierana przez dzieci. 

W jury zasiedli: Marcin Paks, nauczyciel i wychowawca, a jednocześnie przewodniczący jury; Joanna Koroniewska, aktorka telewizyjna i teatralna, mama dwóch córek; Tomasz Rożek, popularyzator nauki i dziennikarz popularno-naukowy; Maria Rotkiel, psycholożka i certyfikowana terapeutka CBT oraz Marta Florkiewicz-Borkowska, wychowawczyni wyróżniona tytułem Nauczyciela Roku 2017. W ocenie jury kierowało się nie tylko własną wiedzą i doświadczeniem, ale także opinią uczestniczących w konkursie dzieci. Bez wątpienia zdanie maluchów miało ogromny wpływ na ostateczną ocenę poszczególnych zabawek. 

Ten ranking jest bardzo ważny dla rodziców. Na pewno pomoże nam wybrać zabawki, które przyniosą naszym dzieciom radość, ale też będą pobudzać ich wyobraźnię i zachęcać do nauki – mówi Joanna Koroniewska, jurorka Amazon Top 10 Zabawek 2022.  – Pamiętajmy jednak, że dzieci i ich rozwój nie powinny być jedynym kryterium przy wyborze nowej zabawki. Powinniśmy pomyśleć też o nas samych. Zabawki, które zapewnią dzieciom rozrywkę i zajmą je na dłużej, dają nam, rodzicom, więcej czasu na odpoczynek – dodaje Joanna. 

 – Nauka przez zabawę stanowi największą wartość dla dzieci. Te treści, które zapamiętujemy, bawiąc się, zostają z nami najdłużej. Dlatego podczas plebiscytu zwracałem szczególną uwagę na zabawki edukacyjne i zabawki bardzo rozwojowe – powiedział Tomasz Rożek, członek jury plebiscytu Top 10 Zabawek 2022. 

Wszystkie zwycięskie zabawki są dostępne w ramach Amazon Prime. Prime oferuje darmową i szybką dostawę milionów produktów, bez minimalnej kwoty zamówienia, do domu, Paczkomatu i punktów odbioru, nawet następnego dnia i w weekendy; najlepszą rozrywkę – nagradzane filmy i seriale oraz darmowe gry PC, zawartość w grach i darmową comiesięczną subskrypcję kanału Twitch w ramach Prime Gaming. Pierwszy miesiąc próbny jest bezpłatny, po tym okresie opłata wynosi 49 zł na rok. Można zrezygnować w dowolnym momencie. 

Więcej informacji o polskiej edycji rankingu Top 10 Zabawek 2022 można znaleźć na stronie: www.amazon.pl/top10zabawek  

Lista zwycięskich zabawek: 

 1. Dla najmłodszych Melissa & Doug – plansza z zamknięciami 

 1. Edukacyjne: Rebel gra planszowa Wsiąść do pociągu: Europa 

 1. Małe marzenia: PLAYMOBIL Country Duża stadnina koni 

 1. Poniżej 50 zł: Trefl Prime puzzle 1000 elementów UFT Eye-Spy Imaginary Cities:Rzym (Włochy)

 1. Poszukiwacze przygód: LEGO Friends przyczepa na wystawę koni 

 1. Bawimy się razem: Bakugan Evolutions Starter 3-pak 

 1. Pobudzające wyobraźnię: Play-Doh Kitchen Creations 

 1. Interaktywne: furReal Cinnamon Mój stylowy kucyk 

 1. Mali przyjaciele: Chi Love Piesek interaktywny 

 1. Wybór dzieci: SpinMaster interaktywna sowa Hedwiga Harrego Pottera 

 1. Wyróżnienie jury: Barbie kamper 3 w 1 

Amazon w Polsce 

Pomoc Amazon w Ukrainie: link 

Amazon działa w Polsce od 2014 roku i stworzył stałe miejsca pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistyki, a także w biurze Amazon Web Services w Warszawie oraz Centrach Rozwoju Technologii w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Centra Rozwoju Technologii Amazon to pionierskie ośrodki badawczo-rozwojowe, które dostarczają innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych w produktach i usługach Amazon na całym świecie, m.in. technologię, dzięki której Alexa posługuje się mową. Od 2012 Amazon zainwestował w Polsce roku ponad 12 mld zł, między innymi w infrastrukturę realizacji zamówień i jednostki badawcze, a także w wynagrodzenia dla pracowników. Miliardy dolarów przeznaczył również na rozwój infrastruktury i usług technicznych, które pomagają małym i średnim firmom docierać do nowych klientów w kraju i za granicą. 

Informacje o Amazon 

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon dąży do tego, by być najlepszym pracodawcą, najbezpieczniejszym miejscem pracy oraz najbardziej zorientowaną na klienta firmą na świecie. Amazon jako pierwszy na świecie wprowadził m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, program Postaw na Swój Rozwój, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo, Alexa, technologia Just Walk Out, Amazon Studios i Deklarację Klimatyczną (The Climate Pledge). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuro prasowe i naszego bloga Aboutamazon.pl oraz śledź nas na Facebooku, Instagramie, Twitterze @AmazonNewsPL i YouTube