Komunikat prasowy

Amazon podwyższa pensje w Polsce i zwiększa zatrudnienie

Amazon podwyższa pensje w Polsce i zwiększa zatrudnienie

Amazon ogłosił, że w wyniku corocznego przeglądu wynagrodzeń, podniesie pensje godzinowe we wszystkich Centrach Logistyki E-Commerce w Polsce: w Sadach k. Poznania, Bielanach Wrocławskich (2 centra), Sosnowcu i Kołbaskowie k. Szczecina. Pracownicy poziomu początkowego otrzymają od 20 PLN/h, a kierownicy zespołów od 25 PLN/h. Nowe stawki wynagrodzeń będą obowiązywać od 1 lipca 2019 r.

Amazon podwyższa pensje w Polsce i zwiększa zatrudnienie

18/06/2019 | Warszawa

Chcemy zawsze być pracodawcą pierwszego wyboru, dlatego każdego roku w drugim kwartale dokonujemy przeglądu pensji. Cieszymy się, że wzrosną one również w tym roku.  Podwyżki obejmą pracowników zatrudnionych na cały etat, pół etatu, a także sezonowo” – powiedział Steven Harman, Wiceprezes ds. Operacyjnych Amazon na Europę.

W tym roku firma Amazon przeanalizowała pensje i benefity od ponad 150 innych pracodawców, działających w regionach, gdzie funkcjonują jej centra logistyczne.

„System wynagradzania pracowników magazynowych w firmie Amazon jest konkurencyjny rynkowo. Stawki, oferowane przez Amazon pracownikom poziomu początkowego, są wyższe niż te oferowane na podobnych stanowiskach w Polsce, a także w regionach, w których działają centra logistyczne firmy. Dużym atutem systemu wynagrodzeń jest atrakcyjny pakiet benefitów. Firma daje możliwość wypracowania premii oraz oferuje bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Przede wszystkim – Amazon inwestuje w rozwój pracowników w ramach innowacyjnego na skalę Polski programu Postaw na Swój Rozwój, który tysiącom osób daje dostęp do różnorodnych kursów i szkoleń o wartości nawet 26 tys. PLN” – podsumowuje Renata Kucharska-Kawalec, Partner Zarządzający firmy doradztwa HR Sedlak&Sedlak.

„Poza wynagrodzeniem podstawowym osoby zatrudnione w Amazon otrzymują premię specjalną za frekwencję indywidualną 8% i produktywność zespołu do 7%. Oznacza to, że pracownik poziomu początkowego z dwuletnim stażem, który będzie przychodził do pracy zgodnie z grafikiem, zarobi miesięcznie nawet ponad 3 800 PLN brutto, a kierownik zespołu ponad 4 700 PLN brutto” - powiedziała Marta Dworowska, Dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. „Amazon oferuje nie tylko konkurencyjne płace, ale też bardzo atrakcyjne świadczenia, takie jak darmowy transport do i z pracy na kilkudziesięciu trasach, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, ciepłe posiłki za 1 PLN oraz innowacyjny program Postaw na Swój Rozwój, dzięki któremu pracownicy otrzymują przez ponad 4 lata dofinansowanie w wysokości do 26 tys. PLN na kursy zawodowe i szkolenia” – dodała Marta Dworowska.