Komunikat prasowy

Alexa Skills pomaga na wiele sposobów! Innovation@Amazon - niezwykły hakaton online

Alexa Skills pomaga na wiele sposobów! Innovation@Amazon - niezwykły hakaton online

Już w dniach 6-8 listopada odbędzie się Innovation@Amazon Online Hackathon, wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wykorzystamy technologię, aby zmienić życie wielu osób na lepsze. Uczestnicy będą pracować nad uwolnieniem potencjału Amazon Alexa, tworząc kreatywne rozwiązania odpowiadające na ważne problemy społeczne.

Alexa Skills pomaga na wiele sposobów! Innovation@Amazon - niezwykły hakaton online

25/10/2020

Opracuj nową aplikację lub prototyp Alexa Skills

Alexa to oparta na chmurze usługa głosowa Amazon, która wykorzystuje zestaw wbudowanych funkcji - umiejętności (skills). Klienci mogą uzyskać do nich dostęp, zadając pytania lub wydając polecenia Alexie. Alexa Skills Kit pozwala nauczyć Alexę nowych umiejętności, zapewniających użytkownikom wiele różnych możliwości.

Podczas hakatonu uczestnicy skupią się na budowaniu Alexa Skills pomagających w rozwiązywaniu ważnych społecznie problemów, dotykających seniorów, a także osoby z dysfunkcjami wzroku, ruchowymi, neurorozwojowymi, neurologicznymi (w tym demencją) oraz chorobami przewlekłymi. Są to jedynie sugestie, ponieważ jury weźmie pod uwagę każdy innowacyjny pomysł, który pozytywnie wpłynie na dostępność technologii.

Bez barier dzięki wydarzeniu online

Hakaton odbędzie się online, dzięki czemu wydarzenie zyska nieograniczony, międzynarodowy zasięg. Dodatkowo, zostanie on poprzedzony cyklem webinarów prowadzonych przez ekspertów Amazon, poruszających tematy związane z budowaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Przed uczestnikami dwa intensywne dni kodowania - mogą pracować samodzielnie, dołączyć z zespołem lub spotkać jego członków podczas hakatonu. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają atrakcyjne nagrody, a wśród nich łącznie 12 000 PLN, urządzenia Alexa i kredyty AWS. Jury oceni nadesłane aplikacje pod kątem jakości projektu, kreatywności, designu, funkcjonalności i wpływu na społeczeństwo. Szczegóły na stronie: innovation-amazon.com/#prizes

Wydarzenie wspiera Fundacja Widzialni, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu. Ich działania skupiają się na zapewnieniu swobodnego dostępu do zasobów internetowych wszystkim obywatelom, niezależnie od wieku, poziomu sprawności, zamożności oraz posiadanego sprzętu i oprogramowania.

Dołącz do hakatonu i pomóż osobom niepełnosprawnym!

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w hakatonie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie: https://innovation-amazon.com

***

Amazon w Polsce:
Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com