Komunikat prasowy

„LOL: Kto Się Śmieje Ostatni”! Pierwszy polski show komediowy produkcji własnej Prime Video będzie dostępny już od 14 kwietnia

„LOL: Kto Się Śmieje Ostatni”! Pierwszy polski show komediowy produkcji własnej Prime Video będzie dostępny już od 14 kwietnia

Cezary Pazura na czele gwiazdorskiej obsady złożonej z polskich artystów i komików.

„LOL: Kto Się Śmieje Ostatni”!

16/03/2023

„LOL: Kto Się Śmieje Ostatni” podąża za sukcesem globalnego formatu komediowego Prime Video zrealizowanego już w wielu krajach na całym świecie.

Dwa pierwsze z sześciu odcinków show komediowego „LOL: Kto Się Śmieje Ostatni” zadebiutują już 14 kwietnia 2023 roku, a kolejne dwa będą emitowane co tydzień.

„LOL: Kto Się Śmieje Ostatni” będzie dostępny wyłącznie dla klientów Prime Video w Polsce oraz w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie

Serwis streamingowy Prime Video ogłosił dziś premierę pierwszego polskiego show komediowego produkcji własnej "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni", którego gospodarzem jest ikona polskiej komedii Cezary Pazura.

W programie Pazura skonfrontuje ze sobą dziesięcioro znanych polskich artystów i artystek oraz komików, którzy przez sześć godzin maja wyjątkowe zadanie: rozśmieszyć pozostałych i nie dać się rozśmieszyć. Nagrodą w programie jest 100 tysięcy złotych, które zostaną przekazane na wybrany przez zwycięzcę cel charytatywny.

Obok Pazury w programie wezmą udział: Adam Woronowicz – gwiazda The Office PL, Agata Kulesza – wybitna aktorka, znana z nagrodzonego Oscarem filmu Ida, Aleksandra Adamska – gwiazda Skazanej, Bartosz Gajda - artysta kabaretowy i stand-uper, Cezary Jóźwik – youtuber, Katarzyna Pakosińska – aktorka komediowa i artystka kabaretowa, Michał Meyer – aktor i komik często wcielający się w różne postaci, Michał Szpak – piosenkarz i performer, Robert Motyka – artysta kabaretowy i radiowiec oraz stand-uperka Wiolka Walaszczyk.

"LOL: Kto Się Śmieje Ostatni" zadebiutuje już wkrótce na Prime Video w Polsce oraz w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie, przedstawiając widzom jedne z najlepszych polskich talentów komediowych.

Dwa pierwsze z sześciu odcinków pojawią się 14 kwietnia, a co tydzień w Prime Video swoją premierę będą miały kolejne dwa nowe odcinki. "LOL: Kto Się Śmieje Ostatni" będzie dostępny wyłącznie dla klientów Prime Video w Polsce oraz w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie.

„Awangarda rozrywki „LOL: Kto Się Śmieje Ostatni wreszcie w Polsce na Prime Video! I ja w składzie tego wyjątkowego show!” – powiedział Cezary Pazura, gospodarz programu. „Jestem podekscytowany i czekam niecierpliwie, bo to wyższa forma rozrywki. Zaskakująca, odkrywcza i przede wszystkim nieprawdopodobnie zabawna. Jestem przekonany, że widzowie będą zachwyceni”.

„Cezary Pazura, gospodarz programu LOL: Kto Się Śmieje Ostatni, wystawia na próbę dziesięcioro uczestników – najzabawniejszych polskich artystów i komików – zarówno tych
o ugruntowanej pozycji, jak i nowe, wschodzące gwiazdy rozrywki” - powiedział Dan Grabiner, szef produkcji własnych Prime Video w Wielkiej Brytanii i Europie Północnej. „Cieszymy się, że możemy dostarczyć najnowszą odsłonę globalnego fenomenu, jakim jest "LOL", użytkownikom Prime
w Polsce i na całym świecie".

„Po fantastycznym sukcesie trzech sezonów "LOL" w Niemczech cieszymy się i jesteśmy dumni, że wraz z Michałem Brożonowiczem i jego zespołem Constantin Entertainment Polska zrealizowaliśmy 1. sezon "LOL" w Polsce” – powiedział Otto Steiner, dyrektor generalny Constantin Entertainment. „Serdecznie dziękujemy Prime Video za współpracę i życzymy powodzenia!”

„Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć polską adaptację tak kultowego formatu" - powiedział Michał Brożonowicz, dyrektor generalny Constantin Entertainment Polska. "Nasze marzenia spełniły się! Z Michałem Górskim, showrunnerem, i działem komedii, wszyscy możemy powiedzieć: rozwalmy system!”

Za produkcję składającej się z sześciu półgodzinnych odcinków serii własnej Prime Video odpowiada Michał Brożonowicz z Constantin Entertainment Polska. Producentem wykonawczym jest Michał Górski. Serial jest adaptacją popularnej japońskiej produkcji własnej, HITOSHI MATSUMOTO Presents Documental, z udziałem Hitoshi Matsumoto, który jest także producentem formatu. Gośćmi Matsumoto jest dziesięcioro komików, których celem jest rozśmieszenie się nawzajem w zamkniętym pomieszczeniu. Wygrywa osoba, która się nie zaśmieje. Format spotkał się z uznaniem widzów
i powstały jego lokalne wersje  w następujących krajach: Meksyk, Australia, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Holandia, Szwecja, Indie, Kanada, Argentyna, Kolumbia i Brazylia.

"LOL: Kto Się Śmieje Ostatni" dołącza do szerokiej oferty produkcji własnych tytułów Prime Video, takich jak Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Jack RyanThe Boys, Reacher, Lista śmierci, The Grand Tour i Wspaniała pani Maisel, a także popularnych filmów wyprodukowanych przez Amazon, takich jak Książę w Nowym Jorku 2 i Wojna o jutro.

O Prime Video - Polska

Prime Video oferuje swoim klientom obszerną kolekcję filmów i seriali – wszystkie dostępne do oglądania na wielu urządzeniach.

  • W ramach Prime Video: Oglądaj popularne filmy i programy telewizyjne, w tym nagradzane produkcje własne Amazon, programy dostępne na wyłączność, i wiele więcej. Wśród nich znajdują się europejskie produkcje własne Amazon, takie jak Dobry omen, The Grand Tour i Wszystko albo nic: Arsenal; amerykańskie hity, takie jak Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, Peryferal, The Boys, Lista śmierci, Reacher, Tom Clancy's Jack Ryan, oraz zdobywcy nagród Emmy i Złotego Globu Fleabag i Wspaniała pani Maisel, a także filmy, takie jak nagrodzony Złotym Globem i nominowany do Oscara Kolejny film o Boracie oraz zdobywca 7 Oscarów Wszystko wszędzie na raz i ostatnie hity Trzynastu i Samarytanin. Wszystkie dostępne są bez dodatkowych opłat w ramach usługi Prime Video, która jest dostępna w ponad 240 krajach na całym świecie (oferty i tytuły różnią się w zależności od lokalizacji).  
  • Natychmiastowy dostęp: Oglądaj w domu lub w podróży, wybierając spośród setek kompatybilnych urządzeń. Oglądaj przez stronę internetową lub za pomocą aplikacji Prime Video na smartfonach, tabletach, konsolach do gier lub wybranych telewizorach smart.
  • Jeszcze lepsze wrażenia: Wykorzystaj w pełni każdy seans dzięki produkcjom w wysokiej rozdzielczości (HDR). Wejdź za kulisy swoich ulubionych filmów i programów telewizyjnych dzięki ekskluzywnemu dostępowi do X-Ray, realizowanemu przez IMDb. Zachowaj je na później dzięki wybranym mobilnym aplikacjom do pobierania w trybie offline.
  • Personalizacja: Subskrybenci mogą przeglądać interfejs użytkownika w swoim własnym języku i oglądać popularne programy telewizyjne i filmy z napisami.

Amazon Prime w Polsce

Amazon Prime, flagowy program członkowski dla klientów Amazon, ma ponad 200 mln subskrybentów w 25 krajach. W Polsce został wprowadzony 12 października 2021 roku. Klienci Prime mają dostęp do wszystkiego co najlepsze w ofercie Amazon w kategorii zakupy i rozrywka, od szybkiej i darmowej dostawy milionów produktów, bez minimalnej kwoty zamówienia, do popularnych i nagradzanych filmów oraz seriali, w tym Amazon Originals, darmowych gier w ramach Prime Gaming, a także ekskluzywnych okazji Prime przez cały rok. Użytkownik może przetestować Prime w ramach bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego, wystarczy rejestracja na stronie Amazon.pl/prime. Po tym czasie subskrypcja Prime jest dostępna za jedyne 49 zł rocznie lub 10,99 zł miesięcznie.

Amazon w Polsce

Serwis Amazon.pl wystartował 2 marca 2021 r. Klienci mogą robić zakupy w przystępnych cenach, wybierając z katalogu liczącego ponad 400 milionów produktów w ponad 30 kategoriach i korzystać z darmowych i szybkich dostaw oraz rozrywki w ramach Amazon Prime. Amazon zainwestował w Polsce od 2012 roku ponad 18,5 mld zł. Kwota ta obejmuje zarówno wydatki kapitałowe na infrastrukturę, w tym m.in. centra logistyczne, biura korporacyjne i zaplecze technologiczne, jak i działalność operacyjną: wynagrodzenia oraz rozwój usług dla klientów. Amazon stworzył dotychczas w Polsce ponad 70 000 bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy w dziesięciu nowoczesnych centrach logistycznych, Amazon Web Services w Warszawie i Amazon Development Centers w Gdańsku, Krakowie i Warszawie oraz w łańcuchu dostaw, wspierającym operacje Amazon oraz w polskich małych i średnich przedsiębiorstwach, które prowadzą sprzedaż za pośrednictwem sklepu, docierając do setek milionów klientów na całym świecie.