Komunikat prasowy

Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką. Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują zajęcia dla dzieci na czas zimowego wypoczynku.

Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką. Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują zajęcia dla dzieci na czas zimowego wypoczynku.

Zbliżające się ferie zimowe będą inne niż zwykle. Dzieci spędzą je w domach, dlatego warto zorganizować im ten czas w ciekawy i inspirujący sposób. Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog, w ramach programu STEM Kindloteka Online, przygotował cykl bezpłatnych webinarów dla dzieci w wieku szkolnym.

Pomysł na ferie ze STEM Kindloteką. Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują zajęcia dla dzieci na czas zimowego wypoczynku

28/12/2020

- Już na początku stycznia rozpocznie się cykl bezpłatnych spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog.

- Webinary będą odbywać się w terminie 4-15 stycznia 2021r.

- W 2020 roku prawie 36 tysięcy uczestników wzięło udział w zajęciach online Amazon STEM Kindloteka.

 

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Promuje edukację z wykorzystaniem nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów, stwarzając im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

Już na początku stycznia rozpocznie się cykl spotkań przygotowanych na czas ferii, które poprowadzą doświadczeni edukatorzy Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Pełen program zajęć jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu: www.cyfrowydialog.pl. Każdego dnia odbędą się 2 webinary – jeden dla młodszych dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8. Nie zabraknie na nich praktycznej wiedzy o kodowaniu, majsterkowania, ciekawej lektury i kreatywnej pracy. Dzieci poznają świat emocji i sztucznej inteligencji oraz postawią pierwsze kroki w Pythonie, jednym z języków programowania. Organizatorzy przygotowali również warsztaty skierowane do całych rodzin. Wszystkie spotkania zostały podzielone na cykle tematyczne:

Weźmy emocje na warsztat - podczas tych spotkań dzieci poznają Gucia - małego jednorożca z magiczną grzywą, która w zależności od odczuwanej emocji, zmienia kolor. Prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw "apteczki natychmiastowej pomocy".

Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków – dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć - czyli będzie to czas na majsterkowanie!

Bądź jak… - cykl "Bądź jak…" zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

Programujemy w Pythonie - pierwsze kroki w języku programowania Python - dla nieco starszych dzieci - z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania.

Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją – na zajęciach będziemy tworzyć ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

Szyjemy przytulaki – zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

Webinary będą się odbywać od poniedziałku do piątku, przez cały okres ferii, do 15 stycznia włącznie na stronie internetowej www.cyfrowydialog.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Nagrania ponad 150 webinarów, które odbyły się dotychczas w ramach STEM Kindloteka Online, są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

 


[1] STEM - S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

***

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 18 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

STEM Kindloteka – nowoczesna edukacja dostępna powszechnie dzięki Amazon:

Kindloteka to flagowy program CSR’owy Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 roku, w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu STEM Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko- biblioteczną wybranych placówek. Niedawno program zawitał również w okolice Pawlikowic i Okmian – wsparcie otrzymały Otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, biblioteki publiczne w Legnicy oraz Krzywej koło Chojnowa.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog:

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r. i tworzy go grupa współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie, poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez upowszechnianie edukacji medialnej i cyfrowej, upowszechnianie nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji, a także wspieranie nauczycieli i edukatorów. Stowarzyszenie promuje ideę uczenia się przez całe życie, ideę edukacji poszerzającej horyzonty, ideę mądrej edukacji, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe dla poprawienia jakości procesu nauczania/uczenia się oraz do jego organizacji. Zawsze w tym procesie na pierwszym planie są relacje i człowiek – niezależnie od jego wieku - dziecko, nastolatek, dorosły. Projekty realizowane przez Cyfrowy Dialog to m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Informatyka bez granic, Amazon STEM Kindloteka.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.

Kontakt dla mediów: prasa@amazon.com