Komunikat prasowy

Amazon przekazuje 100 tys. chirurgicznych maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia w Polsce

Amazon przekazuje 100 tys. chirurgicznych maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia w Polsce

Dzięki europejskiej inicjatywie Amazon, 100 tys. chirurgicznych maseczek ochronnych trafi do pracowników polskiej służby zdrowia – grupy zawodowej, która obecnie potrzebuje ich najbardziej. Dystrybucja już się rozpoczęła. Jest to kolejne działanie podjęte przez firmę, które ma łagodzić negatywne skutki wywołane przez pandemię koronawirusa.

Amazon przekazuje 100 tys. chirurgicznych maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia w Polsce

23/04/2020

W ciągu ostatniego tygodnia Amazon rozdystrybuował miliony chirurgicznych maseczek ochronnych w Europie wśród wszystkich swoich pracowników, firm realizujących dla Amazon dostawy i pracowników tymczasowych. Jest to jeden z wielu środków ochronnych, które podjęła firma w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom. W Polsce maseczki są udostępniane osobom zatrudnionym w centrach logistycznych od początku kwietnia.

Amazon jest świadomy, że dostęp do chirurgicznych maseczek ochronnych – szczególnie dla przedstawicieli zawodów zaangażowanych w walkę z pandemią – jest obecnie bardzo utrudniony. Dlatego firma podjęła decyzję o przekazaniu całej nadwyżki produktów – łącznie 700 tys. sztuk maseczek – pracownikom publicznej służby zdrowia oraz przedstawicielom innych branż, kluczowych w walce z COVID-19 w Europie. W Polsce przekazanych zostanie 100 tys. maseczek.

Darowizna jest kolejną inicjatywą podjętą przez Amazon w celu łagodzenia negatywnych skutków pandemii. Firma pomaga m.in. w dystrybucji ponad 1 miliona chirurgicznych maseczek ochronnych i sprzętu ochronnego od swoich partnerów handlowych z Chin. Środki ochronne mają trafić do Europy w najbliższych dniach. Wszystkie maski N-95, które otrzymuje Amazon, zostają przekazane pracownikom służby zdrowia i organizacjom rządowym.

W Europie Amazon przeznaczył już 21 milionów euro na wsparcie tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku kryzysu zdrowotnego związanego z COVID-19. 1 milion euro z tej kwoty trafi bezpośrednio do organizacji pożytku publicznego w Polsce. Kwotę tę przekazano na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji TVN „nie jesteś sam” oraz lokalnych organizacji działających w miejscach, gdzie Amazon prowadzi swoje centra logistyczne.

Więcej informacji na temat działań podjętych przez Amazon w związku z pandemią koronawirusa można znaleźć tutaj.

Biuro Prasowe Amazon:

e-mail: prasa@amazon.com