Komunikat prasowy

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

Już 14 października nauczyciele w Polsce oraz cała społeczność związana z edukacją będą obchodzić swoje coroczne święto. Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby docenić wysiłek i trud wkładany w nauczanie dzieci i młodzieży - szczególnie w obecnych czasach. Z tej okazji, w ramach programu STEM Kindloteka, Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zorganizuje tego dnia spotkanie online skierowane m.in. do nauczycieli.

Amazon i Cyfrowy Dialog zorganizują webinar dla nauczycieli

12/10/2020

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji według nowoczesnego modelu STEM[1] wśród uczniów, nauczycieli i edukatorów oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości.

Na co dzień w STEM Kindlotekach - specjalnych przestrzeniach edukacyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt do realizacji STEMowych projektów - odbywają się zajęcia stacjonarne, ale w czasie pandemii Amazon dodatkowo organizuje różnorodne lekcje i warsztaty online. Zajęcia są podzielone na dwie kategorie – warsztaty skierowane do nauczycieli, bibliotekarzy, edukatorów oraz lekcje dla dzieci i ich rodziców. Od września 2020 roku program onlinowych spotkań wystartował z kolejną edycją. Dzieci oraz ich nauczyciele mogą liczyć na inspirujące warsztaty o różnorodnej tematyce z zakresu STEM. Edukatorzy dowiedzą się, m.in. jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce, zaś uczniowie poznają przydatne aplikacje przyrodnicze i odkryją kosmiczne ciekawostki. Dostępne będą również lekcje skierowane do młodzieży z podstaw programowania. Program zajęć jest dostępny na stronie internetowej partnera projektu – Cyfrowy Dialog.

Z okazji Dnia Nauczyciela, 14 października o godz. 19:00, odbędzie się specjalny webinar „Własny kocyk na zimę, czyli jak budować odporność psychiczną w trudnych czasach” (link do wydarzenia), który poprowadzi dr Sławomir Postek, psycholog związany z uczelnią Akademii Pedagogiki Specjalnej, doradca, trener i analityk z ponad 15-letnim doświadczeniem w biznesie, edukacji i nauce. Specjalizuje się w obszarach HR: wartości w pracy, kultura firmy, mobilizacja i zaangażowanie pracowników, rozwój przywództwa, komunikacja wewnętrzna, systemy zarządzania kompetencjami, zaś jako naukowiec przede wszystkim na indywidualnych różnicach między ludźmi (talent, inteligencja emocjonalna, osobowość itp.) i psychologii pracy.

Amazon wraz ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog zaprasza do udziału wszystkich nauczycieli, edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą, a także rodziców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


[1] STEM - S – Science (nauka), T – Technology (technologia), E – Engineering (inżynieria), M – Math (matematyka)

***

Amazon działa w Polsce od 2014 r. i stworzył ponad 16 000 stałych miejsc pracy w swoich 9 nowoczesnych Centrach Logistyki E-Commerce w Sadach koło Poznania, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina, Bielanach Wrocławskich (dwa obiekty firmy), Łodzi, Pawlikowicach koło Łodzi, Okmianach koło Bolesławca i w Gliwicach, Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku i oddział Amazon Web Services w Warszawie. W Amazon trwa rekrutacja na szereg stanowisk, szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Amerykańska Izba Handlowa, która podsumowała 30 lat działalności amerykańskich przedsiębiorstw w Polsce, ogłosiła, że Amazon jest największym pracodawcą ze Stanów Zjednoczonych w kraju i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem.

STEM Kindloteka – nowoczesna edukacja dostępna powszechnie dzięki Amazon:

Kindloteka to flagowy program CSR’owy Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 roku, w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne, które stanowią przestrzeń popularyzacji czytania oraz zajęć programistyczno – robotycznych prowadzonych przez przeszkolonego edukatora. W ramach programu STEM Kindloteka, Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę nauczycielsko- biblioteczną wybranych placówek. Niedawno program zawitał również w okolice Pawlikowic i Okmian – wsparcie otrzymały Otwarta Miejska Biblioteka Publiczna w Łodzi, Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, biblioteki publiczne w Legnicy oraz Krzywej koło Chojnowa.

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog:

Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog działa od 2016 r. i tworzy go grupa współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie, poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez upowszechnianie edukacji medialnej i cyfrowej, upowszechnianie nowych technologii i innowacyjnych metod w nowoczesnym podejściu do edukacji, a także wspieranie nauczycieli i edukatorów. Stowarzyszenie promuje ideę uczenia się przez całe życie, ideę edukacji poszerzającej horyzonty, ideę mądrej edukacji, która wykorzystuje narzędzia cyfrowe dla poprawienia jakości procesu nauczania/uczenia się oraz do jego organizacji. Zawsze w tym procesie na pierwszym planie są relacje i człowiek – niezależnie od jego wieku - dziecko, nastolatek, dorosły. Projekty realizowane przez Cyfrowy Dialog to m.in. Zaprogramuj Przyszłość, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Informatyka bez granic, Amazon STEM Kindloteka.

Informacje o Amazon:

Amazon wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m.in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire, Amazon Echo i Alexa. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź biuroprasoweamazon.pl i naszego bloga Day One oraz śledź nas na Twitter @AmazonNewsPL.

 

Kontakt dla mediów:

prasa@amazon.com